بعد از تجربه های موفق ساخت انیمیشن از روی بازی های کامپیوتری، نتفلیکس این بار به سراغ بازی عصر اژدها رفته و انیمیشن dragon age را از روی آن ساخته است ، در ادامه انیمیشن عصر اژدها : آمرزش را در زاهودی بلاگ بررسی خواهیم کرد..

صداپیشه گانکیبرلی بروکس – اشلی برچ متیو مرکر – سومالی مونتانو – جاش کیتون
ژانراکشن – ماجراجویی – فانتزی – درام
وضعیت پخش یک فصل (6 قسمت)
پخش کننده نتفلیکس
تاریخ شروع18 آذر 1401
درباره‌ی انیمیشن عصر اژدها

خلاصه‌ی داستان انیمیشن dragon age

اتفاقاتی که در انیمیشن Dragon Age : Absolution با ان روبرو هستیم در بازه‌ی زمانی بین Dragon Age : Inquisition و Dragon Age : Dreadwolf اتفاق میفتد. برای دیدن این انیمیشن سریالی نیازی نیست که حتما داستان بازی را بدانید.

در ابتدای انیمیشن دراگون ایج با میریام و رولند به عنوان دو مزدور که قصد انجام سرقتی را دارند آشنا می شویم و در ادامه متوجه می شویم که هیرا و فایربنکس که این دو را استخدام کرده بودند ارزشی برای شی دزدیده شده قائل نیستند و هدفشان رسیدن به میریم است.

هیرا و میریام گذشته‌ای با یکدیگر داشتند ولی هیرا برای رسیدن به اهداف خود میریم را ترک کرده بود اما حالا برگشته تا با کمک گرفتن از میریام آخرین ماموریت خود را انجام دهد. هیرا به میریم وعده می دهد که بعد از انجام این دزدی می توانند شاد و خوشحال در کنار یکدیگر زندگی کنند.

وسیله‌ای که آن ها قصد دزدیدنش را دارند حلقه‌ی بی نهایت (Circulum Infinitus) نام دارد که در ابتدا کاربرد ان مشخص نیست اما با پیش رفتن داستان کارایی این شی مشخص می شود. این شی در قلعه‌ای محافظت شده در توینتر نگه داری می شود.

توینتر شهری است که درآن هرکس که قدرت جادویی بیشتری دارد به بقیه مردم زور میگوید و به آن ها حکومت می کند. در توینتر انسان ها الف ها را به بردگی گرفته اند و از آن ها سو استفاده می کنند.

به دلیل گذشته ای که میریم در توینر داشته، بازگشت به انجا برای کاری طاقت فرساست اما او به خاطر هیرا تصمیم می گیرد که ماموریت آخر را انجام دهد.

رولند نیز میریم را تنها نگذاشته و به همراه فایربنکس و هیرا به ملاقات اعضای دیگر تیم یعنی لکلون و کوییدیون میرود تا ماموریت سرقت حلقه‌ی بی نهایت از توینتر اغاز شود.

شخصیت های انیمیشن dragon age

*امکان اسپویل بخشی از داستان*

میریام

میریم شخصیت اصلی این انیمیشن است که داستان ها حول محور او اتفاق میفتد. میریم یک الف (Elf) است در توینتر به دنیا آمده. او به عنوان برده‌ی رزارین و مادرش در توینتر زندگی میکرد و همیشه ریز بار ظلم و ستم بود ولی بعد از اتفاق مهمی که برای او و برادرش و رزارن میفتد مجبور می شود که توینتر را ترک کند.

رولند

رولند یک مبارز قدرتمند است که علاوه بر توانایی در جنگیدن استاندارد های اخلاقی بالایی دارد و معمولا قضاوت های درستی انجام می دهد. او به دوستان خود نهایت ایمان را دارد و تا پای جان در کنارشان می جنگد.

هیرا

سافیرا که در انیمیشن Dragon َAge به نام هیرا میشناسیم معشوقه‌ی سابق میریم است که او را رها کرده بود تا به inquisition بپیوندد. او اکنون بازگشته تا با کمک میریم به توینتر برود تا حلقه‌ی بی نهایت را بدزدد

فایربنکس

فیربنکس رهبر گروهسیت که قصد سرقت حلقه‌ی بی نهایت را دارند. او فردی توانمند در مبارزه و باهوش در انجام کار های ظریف و کشیدن نقشه است.

کوییدیون

کوییدیون یک ماگ اهل کوناری است که شخصیتی شوخ و متفاوت نسبت به بقیه دارد. کوییدیون یک جادوگر است که علاوه بر توانایی جنگیدن، قدرت شفا بخشی دارد که بسیار به کار اعضای دیگر تیمش می آید.

لکلون

لاکلون، دورف قدرتمندیست که یکی دیگر ز اعضای تیم سرقت است. لاکلون بسیار بدبین ولی عملگراست که تخصصش در مبارزه و انفجار بسیار کاربردیست. او ظاهری بسیار خشن دارد اما از درون بسیار نرم و رمانتیک است.

رزاران

رزاران یک جادگر بسیار قدرتمند است که دنبال کنترل جهان است. رزارن پسر خاندان سلطنتی توینتر و رئیس شعارهای امپراتوری است که مستقیماً تحت امر الهی بزرگ خدمت می کند. رزاران در کنار میریم و برادرش نب که برای محافظت از او تربیت شده بودند، بزرگ شده است.

تاسیا

تاسیا یک شوالیه‌ی قدرتمند است که علاوه بر محافظت از رزارن معشوقه‌ی اوست. تاسیا در کارش بسیار جدی و مصمم است و محافظت از رازارن و مردم شهر همیشه در اولویت او بوده است.

نظر زاهودی در مورد انیمیشن Dragon Age

بعد از ساخت انیمیشن های مختلفی از دنیای بازی مثل کستلوانیا، دوتا، آرکین و… نتفلیکس پروژه‌ی بعدی خود را از بازی دراگون ایج الهام گرفت و انیمیشن Dragon Age : Absolution را ساخت.

داستان انیمیشن بیشتر روی سرقت اصلی تمرکز دارد و تنها شخصیت پردازی ای که در آن میبینیم مربوط به روابط عاشقانه‌ شخصیت های سریال است. داستان بسیار مبهم و گیج کننده آغاز می شود و کم کم متوجه می شویم که داستان از چه قرار است.

گرافیک انیمیشن نقطه‌ی قوت آن محسوب می شوند ولی داستان پردازی و شخصیت پردازی به خوبی در آن صورت نمیگیرد. شوخی ها و روابط عاشقانه‌ی بیجا بسیاری از مواقع از هیجان داستان میکاهد و لذت دیدن انیمیشن را کم می کند.

وقتی اسم دراگون ایج را می شنویم انتظار داریم با سریالی پر از اژدها و مبارزه با آن ها طرف باشیم ولی در اینجا اینگونه نیست و اژدها در حاشیه‌ی داستان قرار گرفته و موضوع اصلی داستان چیز دیگریست.

کم بودن تعداد قسمت های انیمیشن Dragon Age یکی از دلایلی است که دیدن آن را ممکن می سازد. شاید اگر با تعداد بیشتری اپیزد رو در رو بودیم این سریال بسیار خسته کننده و غیر قابل دیدن میشد.

با این حال اگر از سریال هایی مثل انیمیشن legend of vox machina ، کستلوانیا، آرکین و.. سایر انیمیشن های این مدلی خوشتان می آید بد نیست که به سراغ انیمیشن دراگون ایج بروید.

3

دسته بندی شده در: