سریال خرس داستانِ یک رستوران نفرین شده‌ی پر دردسر در قلب شیکاگو است که به کارمن برزاتو به ارث رسیده است. کارمن با تمام توانایی هایش در آشپزی کار آسانی را برای مدیریت رستوران “بیف” نخواهد داشت.

بازیگرانجرمی الن وایت – ایو ادِبیری – ایبان ماس – لیزا کولون زایاس – لیونل بویس – متی متِسون – ابی الیوت
شروع پخش   2 تیر 1401
پخش ازHulu
سازندهکریستوقر استورِر
ژانردرام – کمدی
وضعیت پخش2 فصل – 18 قسمت
ادامه دارد
اطلاعات سریال The bear

خلاصه‌ی داستان سریال خرس (The Bear)

سریال خرس یا همان The Bear درباره‌ی زندگی کارمن برزاتو، سرآشپز جوان و کاربلد معروف به “بِر” است. کارمن که در بهترین رستوران دنیا سرآشپز است و جوایز متعددی کسب کرده، کار خود را رها کرده و مدیریت رستوران نفرین شده‌ای که از برادرش به ارث برده را بر عهده میگیرد.

کارمن که به کار در رستوران های دارای ستاره‌‌ی میشلین عادت دارد بعد از بازگشت به زادگاه و ساندویچ فروشی خانوادگی خود در شهر شیکاگو چالش های زیادی در اداره‌ی رستوران، مسائل خانوادگی و مسائل شخصی روبرو میشود.

شخصیت های سریال خرس

*امکان اسپویل بخشی از داستان*

کارمن برزاتو

کارمن برزاتو، “کارمی” یا “بِر” که همیشه خود را زیر سایه‌ی برادرش میدید از زادگاه خود رفت و در موسسه آموزش آشپزی لس آنجلس درس خواند و سپس در بهترین رستوران دنیا مشغول به کار شد. برادر بزرگ تر کارمی، مایکل که هیچوقت اجازه‌ی کار در رستوران “بیف” را به او نداده بود پس از مرگش مدیریت رستوران را به برادر کوچکش سپرد. رستورانی که علاوه بر مشکلات و خرابی های زیاد، بدهی قابل توجهی نیز دارد که پرداخت آن به عهده‌ی بِر خواهد بود.

کارمن که مشکلات زیادی را در زندگی و مسیر کاری خود پشته سر گذاشته، دچار غم و اندوه شدید حاصل از خودکشی برادرش است و همچنین شغل پر استرس باعث ایجاد حملات عصبی در او شده. کارمن با همه‌ی این مشکلات سعی میکند تا سطح سرویس دهی و کیفیت رستوران را بالا ببرد.

ریچارد “ریچی” بریموویچ

ریچارد یا همان ریچی از دوستان صمیمی مایک است که بعد از مرگ او به نوع و مدل خودش سعی دارد تا از کسب و کار محافظت کند. ریچی که گذشته‌ی مبهمی دارد هنوز نفهمیده که در چه کاری خوب است سعی دارد تا خودش را پیدا کند. او شخصیتی عصبی و پرخاشگر دارد که این پرخاش در برخی اوقات به کمک رستوران میاید. کارمن و سایر اعضای آشپزخانه حکم خانواده را برای ریچی دارند و وفاداری او به دوست قدیمی اش مایکل باعث میشود تا او رستوران بیف را در شرایط سخت رها نکند و سعی کند تا در کار خود پیشرفت کند.

سیدنی

شخصیت بعدی سریال خرسسیدنی، سرآشپز جوانی که به طور حرفه‌ای آموزش دیده توسط کارمن استخدام می شود تا در اصلاح وضع بیف به کارمی کمک کند. او با وجود سن کم به عنوان دستیار سرآشپز به سایر اعضای آشپزخانه معرفی می شود که این اتفاق عواقبی را برای سیدنی به دنبال دارد. اما او سعی میکند تا با رعایت اصول حرفه‌ای وضع را اصلاح کند و رو به پیشرفت قدم بردارد. سیدنی تنها کسی است که از ایتدا به کارمی اعتماد دارد و در مورد دستاورد های او بسیار شگفت زده است. توانایی سیدنی در آشپزی و مدیریت یکی از عوامل اصلی امید کارمن به پیشرفت رستوران است.

ناتالی “شوگر” برزاتو

ناتالی خواهر بزرگ تر کارمن است که بسیار دلسوزانه نگران سلامت روان و آینده‌ی اوست. او که با برادر خود رابطه‌ی نزدیکی نداشته است سعی میکند با او بیشتر ارتباط برقرار کند و به او نزدیک تر شود. توانایی های شوگر در مدیریت و انجام کار های اداری در آینده کمک حال رستوران میشود.

جیمی

جیمی، عموی ثروتمند کارمن است که یک تاجر موفق و سخت گیر است. او بزرگتر خانواده محسوب میشود همگی مشکلات خود را پیش او میبرند. مایکل قبل از مرگش از او 300هزار دلار برای توسعه‌ی رستوران بیف قرض گرفته بود و جیمی از کارمن انتظار دارد تا پولش را به او برگرداند.

مارکوس

اشتیاق مارکوس برای پخت شیرنی و دونات و دسر وصف ناشدنی است. مارکوس کارش را در مک دونالد شروع کرد و به دلیل بسته بودن شرایط برای خلاقیت تصمیم به ترک آنجا گرفت و در بیف به عنوان نانوا مشغول به کار شد. دقت و مهارت کارمی در آشپزی او را تحت تاثیر قرار داد تا با دقت در جزئیات بهترین شیرنی ها را خلق کند. او با د استمرار در تمرین سعی میکند تا بهترین شیرینی ها و دسر ها را برای رستوران بیف درست کند.

تینا

تینا از کارکنان قدیمی بیف محسوب میشود که از تغییرات به وجود آمده توسط کارمی و سیدنی راضی نیست و فک رمیکند که روش قدیمی بهتر جواب میدهد اما با گذشت زمان و مشاهده‌ی تاثیرات مدیریت جدید، تینا متوجه میشود که میتواند چیز های زیادی از کارمن و سیدنی یاد بگیرد و همین باعث همراهی تینا در مسیر جدید میشود.

فک

فک شخصیت دوست داشتنی و همه فن حریف رستوران بیف است. او که از دوستان قدیمی کارمن محسوب میشود در تمام مواقعی که کاری از دست کسی بر نمی آید ظاهر می شود و سعی میکند تا مشکل را با کمترین خرج ممکن حل کند. فک شاید متخصص در کار هایی که میکند نباشد اما همیشه میتوان روی حساب کرد.

ابراهیم

سرآشپز سومالیایی که از نبرد موگادیشو جان سالم به در برده در رستوران بیف دنبال آرامش است و تغییرات جدید برای او استرس آور است. هرچند که توانایی های ابرا در آشپزخانه بسیار برای بیف مفید است.

مایکل برزاتو

مایکل برادر بزرگتر کارمی و ناتالی، صاحب سابق رستوران بیف است که فقط یک بر در فصل یک ظاهر میشود. او شخصیت کاریزماتیکی در ادراه‌ی رستوران و همچنین روابط خانوادگی داشت و باور و درک خودکشی او برای اطرافیانش راحت نبود.

بازیگران مهمان سریال خرس که از دیدن آن ها شگفت زده خواهید شد!

علاوه بر شخصیت های اصلی سریال خرس که به آن ها پرداختیم بازیگران مهمان معروف دیگری در سریال وجود دارند که حضورشان باعث تعجب شما خواهد شد.

نظر زاهودی در مورد سریال خرس (The Bear)

سریال خرس قطعا یکی از بهترین سریال ها در مورد آشپزی است. سریال بسیار خوش ساخت است و از نما ها و طراحی صحنه‌ی بسیار خوبی بهره میبرد. روند سریال در بیشتر مواقع که در آشپزخانه هستیم بسیار تند و پر تنش دنبال می شود اما زمانی که نیاز به آرامش و همزاد پنداری با شخصیت ها باشد ضرباهنگ سریال مقدار زیادی پایین می آید.

به نظر من مشکل اصلی سریال خرس پر سر و صدا بودن آن است که با توجه به کار سخت و پر استرس اداره‌ی رستوران، ایجاد چنین اتمسفری در سریال طبیعیست.

داستان خرس به صورت مبهمی روایت می شود و در ابتدای سریال سرنخ های کمی در مورد روابط آدم ها و دلیل رفتارشان وجد دارد. اما با پیش رفتن داستان کم کم این ابهامات برطرف شده و شخصیت های داستان سریال خرس قابل لمس تر می شوند.

سریال در فصل دو بهتر دنبال میشود و اعضای آشپزخانه مسیر و هدف جدیدی را دنبال میکنند و هر کدام آن ها در این مسیر با چالش های مختلفی روبرو هستند که در فصل دو شاهد آن ها هستیم.

فضای سریال خرس اکثرا جدی و پرتنش است اما شوخی و موقعیت های طنزی نیز در سریال ایجاد میشود که به جذابیت آن کمک زیادی میکند.

اگه نظر زاهودی رو میخواین باید بگم که اگر مثل من عاشق دنیای آشپزی هستید از دیدن چالش های رستوران داری و همچنین غذا های خوش رنگ لعاب در سریال The Bear بسیار لذت خواهید برد.

نمره‌ی زاهودی به سریال خرس (The Bear)
4

دسته بندی شده در: