انیمه ی توکیو ریونجرز درباره‌ی زندگی پسری 26 سالِ به نام تاکمیچی هاناگاکی است که از زندگی و شرایط خود راضی نیست و هیچ خوشحالی، هیجان و هدفی در زندگی ندارد. آن جایی که تاکمیچی فکر میکند اوضاع بدتر از این نمی شود متوجه می شود که دوست دختر سابقش توسط گروهی شرور به نام توکیو مانجی به قتل رسیده است.

کارگردانکویچی هاتسومی
نویسندهیاسویوکی موتو
آهنگسازهیرواکی سوتسومی
استودیو سازندهLiden Film
شروع پخش  23 فروردین  1401
وضعیت پخشاتمام فصل دوم
دست اندرکاران انیمه‌ی Tokyo Revengers

خلاصه‌ی داستان انیمه‌ی Tokyo Revengers

*هشدار اسپویل قسمت یک*

تاکمیچی، ناراحت و افسرده بانجام کار های نیمه وقت زندگی روزمره‌ی خود را میگذراند تا اینکه متوجه می شود که هیناتا، تنها دوست دختر او در دوران راهنمایی و برادرش نائوتو توسط گروهی به نام توکیو مانجی به قتل رسیده است. فردای آن روز او به ایستگاه قطار میرود و ناگهان توسط شخصی ناشناس به جلوی ریل قطار هل داده میشود.

تاکمیچی زمانی که فکر میکند که زندگی اش به پایان رسیده و جان خود را از دست داده، ناگهان خود را در 12 سال گذشته در دوران راهنمایی خود میبیند. او تصمیم میگرد تغییراتی را در گذشته ایجاد کند و انتقام خود را از زندگی بگیرد.

شخصیت های اصلی انیمه‌ی توکیو ریونجرز

تاکمیچی هاناگاکی

تاکه میچی شخصیت اصلی انیمه‌ی انتقام جویان توکیوست که در اواسط 20 سالگی خود زندگی خوب و خوشحالی را تجربه نمیکند و اوضاع بعد از شنیدن خبر مرگ دوست دختر سابقش بدتر هم میشود. او ناگهان متوجه می شود توانایی سفر در زمان را پیدا کرده و به لطف این توانایی سعی میکند با ایجاد تغییراتی در گذشته آینده را آن شکی که دوست دارد رقم بزند.

هیناتا تاچیبانا

هیناتا تاچیبانا، دوست دختر سابق تاکمیچی در دوران راهنمایی، دلیل و انگیزه‌ی تاکمیچی برای تغییر شرایط است. هیناتا و تاکمیچی در دوران راهنمایی به رابطه‌ی خود پایان دادند ولی بعد ها هیناتا به دستور شخصی به نام کیساکی، یکی از اعضای باند خلافکار توکیو مانجی به قتل میرسد.

نائوتو تاچیبانا

یکی دیگر از شخصیت های اصلی و تاثیر گذار توکیو ریونجرز، نائوتو نام دارد که برادر کوچکتر هیناتا محسوب میشود که در ابتدای انیمه خبر مرگ او خواهرش تاکمیچی را شگفت زده و ناراحت میکند. تاکمیچی در اولین سفر خود به گذشته نائوتو را از این ملجرا باخیر میکند و همین باعث میشود که نائوتو در آینده زنده بماند و تبدیل به یک افسر پلیس شود تا از مرگ خواهرش جلوگیری کند.

دست دادن تاکمیچی و نائوتو راه سفر در زمان تاکمیچی است.

مایکی (سانو مانجیرو)

مایکی از شخصیت های محبوب انیمه که نام اصلی اش سانو مانجرو است رهبر گروه توکیو مانجی یا همان تومان محسوب میشود. مایکی شخصیتی کاریزماتیک با قدرت رهبری بالا و همچنین تواناییی مثال زدنی در مبارزه است. مایکی به دلیل گذشه‌ی تلخ خود رو به زندگی در گروه خلافکاری آورده است. تاکمیچی تلاش میکند که از تبدیل شدن او به یک هیولا در آینده جلوگیری کند.

دراکن(کن ریوگوجی)

دراکن با نام اصلی کن ریوگوجی نفر دوم باند تومان و معاون مایکی است. او توانایی بسیار زیادی در نبرد های تن به تن دارد و وفاداری‌اش به دوستان، مخصوصا مایکی مثال زدنی است. اتفاقاتی که برای او در گذشته رخ میدهد یکی از دلایل افسار گسیختگی مایکی است و تاکمیچ در تلاش است تا جلوی آن اتفاقات را بگیرد.

کیساکی تتا

کیساکی تتا شخصیت منفی اصلی انیمه‌ی توکیو ریونجرز، شخصی باهوش است که سعی میکند با بازی دادن افراد به اهداف خود برسد. او به دلیل اتفاقاتی که در گذشته افتاده تصمیم به دادن دستور قتل هیناتا میگیرد و سیر اتفاقاتی را که شاهد آن هستیم را رقم میزند. تاکمیچی سعی دارد با تلاش خود جلوی کیساکی را بگیرد.

مانگای توکیو ریونجرز

مانگای توکیو ریونجرز یک مجموعه‌ی ژاپنی با نویسندگی و تصویرگری کن واکویی است که سال 2017 تا سال 2022 در 31 جلد در مجله‌ی کودانشا شونن منتشر شد. مانگای انتقام جویان توکیو توانست بیش از 70 میلیون نسخه بفروشد و جزو پر فروش ترین مانگا های تاریخ شود. بعد از کسب محبوبیت زیاد بین مردم و همچنین برنده شدن جوایز مختلف در سال 2021 استودیوی لایدن فیلم تصمیم گرفت که انیمه ای از روی این مانگا بسازد.

نظر زاهودی در مورد توکیو ریونجرز

انیمه محبوب و پرطرفدار توکیو ریونجرز بسیار بهتر از آن است که در بخش پیشنهاد انیمه به آن نپرداخت. درام عالی و روند هیجان انگیز انیمه شما را میخکوب خود خواهد کرد. از نکات جذاب انیه‌ی Tokyo Revengers این است که برخلاف اکثر انیمه ها که در آن شخصیت ها دارای قدرت های ماورایی و شگفت انگیز هستند اینجا فقط قدرت بازو و توانایی در دعوا حرف اول را میزند و تنها قدرت ماورایی که شاهد آن هستیم توانایی تاکمیچی برای سفر در زمان است.

از نکات جالب انیمه نامذاری شخصیت هاست که اشارات زیادی به انیمه های مختلف دارد.

این انیمه علاوه بر اینکه پر از صحنه های اکشن است به درستی و در جای مناسب قلب شما را میفشارد و اشک از چشمانتان جاری میکند. انیمه‌ی توکیو ریونجرز یک انیمه‌ی عالی است که از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.

نمره‌ی زاهودی به انیمه‌ی توکیو ریونجرز
4.5

دسته بندی شده در: